umów wizytę

Pytania

Jaki jest koszt wizyty?

fizjoterapia 170 zł 

wizyta domowa 200 zł

pakiet 10 wizyt 1500 zł

wiztę domowa można umowic po wcześniejszej konsultacji telefonicznej lub mailowej, tylko w przypadku kiedy pacjent nie jest w stanie dojechać do Gabinetu.

Gdzie znajduje się REHAB Fizjoterapia ?

REHAB Fizjoterapia mieści się w budynku Szpitala Św. Róży przy ulicy Skotnicka 230A w Krakowie.

Gabinet REHAB Fizjoterapia znajduje się na pierwszym piętrze w gabinecie 1.9. Nie ma konieczności zgłaszania się do głównej rejestracji szpitala. 

Jak dojechać do REHB Fizjoterapia ?

Gabinet REHAB Fizjoterapia znajduje się w budynku Szpitala Św. Róży przy ulicy Skotnicka 230A w Krakowie. 

Szpital dysponuje bezpłatnym parkingiem 
dla klientów. 

Dojście i dojazd samochodem od ulicy Baczyńskiego (między „ChyżBet kostka brukowa”, a „Justus”) 

Komunikacja MPK przystanek ul. Baczyńskiego autobusy: 156, 213, 223, 253, 263, 283, 293, 903. 

Czy budynek jest dostosowany do osób z niepełnosprawnych ?

Tak budynek w którym mieści się gabinet jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Posiada odpowiednie podjazdy oraz windę toalety.  

Ile trwa wizyta ?

Zależnie od sytuacji wizyta trwa od 30 do 60 minut.  

Jak mam się przygotować na pierwszą wizytę fizjoterapeutyczną ? 
Jak ona wygląda ?

Pierwsza wizyta ma na celu dokładnego określenia potrzeb klienta. Przede wszystkim zapoznanie się z przebiegiem o dokumentacją dotychczasowego leczenia. Przeprowadzeniem wywiadu, kolejno przeprowadzam badanie fizykalne i manualne. Często muszę pacjenta rozebrać do bielizny - dlatego jeśli nie jest to możliwe proszę o założenie na wizytę luźnego ubrania. Rozmowa oraz badane pozwalają wspólnie z pacjentem nakreślić cel oraz piorytety terapii, a także ustalić jej przebieg. 

Ile wizyt trzeba by był efekt?

Nie ma reguły, czy też jednoznacznej odpowiedzi. Jest wiele czynników wpływających na przebieg długość i częstotliwość wizyt terapeutycznych. Kwalifikuje do terapii w czasie mając na uwadze koszty oraz czas poświęcony przez pacjenta. 

Czy mogę płacić kartą ?

W REHAB Fizjoterapia jest możliwość płatności kartą, gotówką blikiem jak i przelewem.

Czy Gabinet świadczy usługi w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ?

Niestety Gabinet świadczy tylko usługi komercyjnie. Jeśli posiadasz prywatne ubezpieczenie pokrywające koszty Twojej rehabilitacji, chętnie przygotuje dla Ciebie wymaganą przez ubezpieczyciela dokumentacje, aby uzyskać zwrot poniesionych kosztów.

Konsultacja fizjoterapeutyczna, czego spodziewać się na pierwszej wizycie?

Twoja pierwsza wizyta będzie pełną oceną. To jest nasz czas, aby Cię poznać i poznać Twoją historię. Nie chcę tylko usłyszeć o tym, gdzie to dzisiaj boli, chcę również wiedzieć, co Cię tu sprowadziło i dokąd masz nadzieję się udać. Będę obserwować jak Twoje stawy poruszają się indywidualnie i razem jako system. Następnie oceniam Twoją siłę i wytrzymałość oraz zbadam mięśnie i stawy, aby określić, gdzie występuje napięcie lub tkliwość. Aby stworzyć plan leczenia dostosowany do osiągnięcia tych celów będziemy pracować wspólnie. Proszę nosić luźne, wygodne ubrania i obuwie. Gabinet nie posiada prywatnej przebieralni. Jeśli zapomniałeś, nie martw się, możemy zapewnić zmianę ubrania po przyjeździe. Profesjonalna ekspertyza w leczeniu Twojego schorzenia. 

Co powinienem przynieść na pierwsze spotkanie?

Wygodne ubranie, które nie krępuje ruchów oraz umożliwia odsłonięcie części ciała, na której będziemy się skupiać np. załóż krótkie spodenki przychodząc z problemem kolana. Jeśli posiadasz dokumentacje medyczną, badania obrazowe; USG, MRI, RTG…, pozytywne nastawienie:)

Czy potrzebuje skierowania od lekarza, żeby zacząć fizjoterapię?

Nie potrzebujesz, ale jeśli posiadasz już postawiona diagnozę i dokumentacje zawierająca wskazania dotyczące rehabilitacji koniecznie zabierz je ze sobą.

umów wizytę